Komiksová soutěž: Promluv k světu bublinou!

Opravdový svět, vzdělávací program ADRA, o. p. s. vyhlašuje

KOMIKSOVOU SOUTĚŽ „PROMLUV K SVĚTU BUBLINOU!“

Soutěž je otevřená pro všechny mladé lidi od 12 do 26 let věku.

Tématem jsou Cíle udržitelného rozvoje.

Účastníci budou soutěžit v 5 kategoriích: Kvalitní život, Férová společnost, Odpovědný rozvoj, Naše planeta, Bezpečný svět, které zahrnují sedmnáct cílů udržitelného rozvoje. V rámci každé kategorie budou vyhlášeni vždy tři vítězové (dohromady tedy patnáct vítězů). Úkolem je vytvořit na vybrané téma/cíl komiks jakoukoliv technikou v rozsahu minimálně 1 A4/A3. Téma je možné pojmout jakkoli – humorně, informačně, kriticky.

Na podzim tohoto roku proběhne v centru OSN vyhlášení patnáct vítězů, kteří získají skvělé ceny, jako například nejnovější komiksové tituly od Paseky, výtvarné potřeby, poukazy na kreativní workshopy či fairtradové výrobky. Dále obdrží pozvánku na komiksový workshop s jedním z nejvýznamnějších komiksových autorů v ČR Tomášem Kučerovským a možnost vystavit svá díla v centru Prahy v kavárně Mammacoffee, kde proběhne také vernisáž výstavy. Vítězné komiksy budou navíc zveřejněny na stránkách Adry a našich partnerů a zařazeny do metodických materiálů pro učitele ZŠ, takže najdou své využití i po výstavě.

Uzávěrka soutěže je 31. 10. 2017.

Více na: